Skup nieruchomości w Koszalinie

Lombard Koszalin - dajemy najwięcej w Koszalinie Lombard Koszalin nr 1

Skup nieruchomości w Koszalinie

Sprzedanie mieszkania do lombardu? To możliwe i szybkie rozwiązanie dostępne w Koszalinie. Czasami sprzedaż niechcianej nieruchomości przypomina koszmar. Ale nie musi tak być. Wystarczy zapoznać się z alternatywą zbycia mieszkania poprzez lombard. Ta niezwykle wygodna alternatywa oszczędzi nam wielu problemów.

Rynek nieruchomości od kilku lat przeżywa regres. Nie tylko zwiększyły się koszty życia, ale także banki mniej chętnie udzielają kredytów niż jeszcze dziesięć lat temu. Nowe przepisy wymuszają na potencjalnych klientach przynajmniej 20 procent wkładu własnego przy zaciąganiu kredytu hipotecznego na zakup domu, czy mieszkania. To nie mało, zwłaszcza biorąc pod uwagę współczesne ceny nieruchomości. Przykładowo, dwupokojowe mieszkanie w mieście za dwieście tysięcy będzie wymagać od nas aż czterdziestu tysięcy wkładu własnego w kredyt. Mało kto ma odłożoną taką gotówkę. W świetle tego wszystkiego trudno się więc dziwić, że młodzi Polacy rzadziej kupują mieszkania na własność. Tym samy trudno obecnie o klienta na zbycie nieruchomości – rynek działa w obie strony. Zatem jeśli mamy do sprzedania mieszkanie, zapewne zdobycie kupca nie będzie takie łatwe. Można czekać na lepsze czasy, jednak nie mamy gwarancji, że sprzedamy swoją nieruchomość z zyskiem, jakiego oczekujemy. Mieszkania, tak jak wszystko, niszczeją, a im starsze budownictwo, tym mniej atrakcyjne. Przeczekanie tej sytuacji nie jest też dobre dla osób, które potrzebują pieniędzy. W życiu czasami zdarza się tak, że na drodze staje nam ważny cel i potrzebujemy coś szybko sprzedać, nawet jeśli chodzi o tak wartościowe dobytki, jak mieszkania lub inne nieruchomości. Część osób dziedziczy np. działki rolne lub budowlane po rodzinie, a potem nie ma w związku z nimi żadnych planów lub po prostu potrzebuje gotówki. Wtedy sprzedanie takiej niepotrzebnej działki ratuje człowieka z opresyjnych sytuacji. Natomiast na przeszkodzie staje właśnie znalezienie nabywcy. Tak samo sytuacja ma się do mieszkań po babci lub innych krewnych, których lokalizacja nam nie odpowiada lub mamy już własne, ustabilizowane życie gdzieś indziej i nie zamierzamy się ani przenosić, ani utrzymywać takiego lokum. Wtedy taki spadek może niejednokrotnie okazać się kulą u nogi.

 

Szybciej niż pośrednicy i z zyskiem zadowalającym klienta

 

Jedną z alternatyw, która może uratować naszą sytuację jest sprzedaż nieruchomości, ale nie prywatnemu klientowi, a firmie prowadzącej działalność lombardową. Takie rewolucyjne rozwiązania w sprzedaży oferuje m.in. Polski Lombard. Firma skupuje mieszkania i inne lokale oraz działki od ludzi, którzy chcą się ich pozbyć. Nie tylko nie muszą dłużej szukać klienta, ale także mogą liczyć na szybki zysk. Formalności w tym przypadku są bardzo szybko załatwiane. Sama sprzedaż i wszelkie sprawy papierkowe zajmują do kilku dni. Nie ma więc szybszego sposobu na sprzedaż swojego lokum. W innych przypadkach trwa to zazwyczaj około kilku miesięcy, ponieważ zazwyczaj nabywca jest w trakcie załatwiania kredytu. Jak pomocna okazać się może taka sprzedaż przekonało się jedno małżeństwo z Koszalina.

Państwo M., otrzymali w spadku mieszkanie po ciotce w jednej z koszalińskich dzielnic. Sami od wielu lat mieszkali w Łodzi, gdzie pracowali, odchowali dzieci, a potem wnuki. Ponieważ cała najbliższa rodzina była w tym samym mieście, nie chcieli nic zmieniać. Mieszkanie okazało się dla nich zbędne i nieużyteczne. Nie mieli czasu ani środków na to, aby jeździć na drugi koniec Polski i zajmować się lokum lub nawet go wynająć. Nie mieliby wówczas nad nim żadnej kontroli. Uważali, że powierzenie go obcym ludziom, w przypadku, kiedy nigdy nie byłoby ich na miejscu, jest mało odpowiedzialne. Szukali więc kupca, jednak dodawanie w kółko ogłoszeń w internecie nie przynosiło skutku. O ile w miejscowościach nadmorskich można znaleźć nabywcę dosyć szybko, bo lokalizacja jest atrakcyjna, o tyle Koszalin nie przyciąga już takiej rzeszy ludzi. Dlatego w tym przypadku nie mieli zbytniego pola manewru. Mijały miesiące, a chętnych nie było. Przyszedł jednak dzień, że musieli pojechać do mieszkania, ocenić w jakim jest stanie i ewentualnie zdać się na jednego z miejscowych pośredników sprzedaży, który szukałby kupca i załatwiałby wszystko w ich imieniu. Tak natknęli się na Polski Lombard. Firma oferuje skup nieruchomości w Koszalinie oraz wielu innych miastach w naszym kraju. Ostrożnie podchodząc do tej opcji postanowili zapoznać się jednak z ofertą. Okazało się, że sprzedaż mieszkania tą drogą jest nie tylko szybsza, ale także opłacalna. Ponieważ odbywa się bezpośrednio, nie ponieśli kosztów za pracę pośredników, która często trwa kilka miesięcy zanim znajdzie się chętny kupiec. Tutaj wszystko przebiegło błyskawicznie. Jeszcze tego samego dnia umówili się z rzeczoznawcą, za którego nie ponieśli żadnych kosztów, bo lombard bierze to na siebie. Szybko umówiono też wizytę u notariusza i sprzedaż odbyła się uczciwie, zgodnie z prawem. Mieli okazję negocjacji cen, nie trzymano się sztywnych cenników, dlatego otrzymali za nieruchomość tyle pieniędzy, ile chcieli. Później żałowali, że nie zgłosili się do Polskiego Lombardu wcześniej.

 

To pokazuje, że sprzedaż nieruchomości poprzez lombard nie jest niczym ryzykownym. Przede wszystkim mamy do czynienia z firmą, a to daje większą gwarancję niż deklaracja nieznanego nam człowieka, który twierdzi, że chce kupić mieszkanie, a w każdej chwili może się wycofać. Tutaj mamy gwarancję, że jeśli zapadnie taka decyzja, lokal na pewno zostanie przez nas sprzedany i nie zostaniemy na lodzie. Aby sprzedać mieszkanie lombardowi nie trzeba spełniać jakichś szczególnych wymagań. Nieważne, czy do sprzedania mamy mieszkanie, dom, lokal użytkowy, halę, pomieszczenie w biurowcu, a może działkę rolną. Kryteriami, jakimi zazwyczaj kieruje się podobna firma to miejsce położenia nieruchomości, jej powierzchnia, forma własności i ewentualny stan. Z tym, że możemy sprzedać nawet zadłużoną własność, którą na ogół trudno sprzedać w innych okolicznościach. To, co otrzymamy to nie tylko szybka gotówka, ale także szybka decyzja o zakupie oraz pomoc prawną w przeprowadzeniu wszystkich formalności. Trzeba przyznać, że to wszystko przemawia na korzyść takiej formy sprzedaży, która może się okazać cenną, a może i jedyną alternatywą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *