Rowery miejskie w Kołobrzegu

Lombard Koszalin - dajemy najwięcej w Koszalinie Lombard Koszalin nr 1

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

30 listopada przestanie się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na terenie miasta będą wygodne po raz ostatni w obecnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na właściwą przerwę, w toku której przejdą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na ulice już w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Jak wskazuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w obecnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi byli w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co oznacza, iż na dowolnym rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w łączącym się do celu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy wszystek ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o nowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz chwila na zimową przerwę, jaka zostanie zastosowana na przygotowanie infrastruktury do następnego etapu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego olbrzymia sława wśród domowników i gości jest wspaniała. Wydłużenie bezpłatnego czasu mienia z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było znanym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników karty to tylko Rower Miejski bawi się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i mienia z alternatywnych źródeł transportu wciąż istniałoby plus będzie priorytetem. Rower Miejski doskonale realizuje naszą wartość – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co oznacza, ze dowolny bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w obecnym roku wynosił 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej czerpali z porządku w porach 15:00 – 19:00, kiedy przylegało do ponad 33 proc. wypożyczeń z wszystkiego dnia. W klas tygodnia podział pokrywa się bardzo równomiernie, jednak wiele wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także między tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek oraz z powrotem – 3 478 i z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w tym okresie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z sposobu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej pory zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w tym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu przygotowali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Na podstawowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został dodatkowo rozszerzony o nową stację i kolejne 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która prowadzi Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest aktualnie samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można używać z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *