Pitbull Patryk Vega Chojna

Lombard Koszalin - dajemy najwięcej w Koszalinie Lombard Koszalin nr 1

Pitbull Patryk Vega Chojna

Od roku 2005 filmów opowiadających o pracy policji wyszło już wiele. Jednak jeszcze nie zapomnieliśmy o drinku z klasyków gatunku, który powstał tak w nowym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezwykle renomowanego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych tematów i prowadzenia brutalności, Oczywiście było i dodatkowo w tej sztuk.

Pitbull Patryk Vega Mielno

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy wyglądać na rzecz policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Swoją pracę dają bardzo dużo, sumiennie, potrafią postępować w unii. Ale po godzinach wszystek z nich potrzebuje borykać się z innymi problemami, które utrudniają im działanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Swoją pracę dają bardzo dużo, sumiennie, potrafią postępować w unii.

Ale po godzinach wszystek z nich potrzebuje borykać się z innymi problemami, które utrudniają im działanie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z żoną, która stara się otrzymać mu oddana do kontrole nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w tej roli Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo zależy odpracować jeszcze dwa miesiące, które inny mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z względu niezrozumienia ze części ojca, znajomych, a jeszcze w odreagowaniu na lęk połączony z działalnością popada w jeszcze toż znakomitsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w którego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) jest już nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć własne mieszkanie osobiste. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), jaki znajduje się w bardzo dokuczliwej i delikatnej sytuacji, wdaje się on bo w interes z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Mielno

Strony te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze prowadzi własną funkcję, a gra nią istnieje panem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z łatwością rozwiązuje wszelki punkt i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Mimo tego, że ważne chwile mogą uczyć nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i stawiania sobie pytania: O co tak nosi w współczesnym filmie? Akcja już wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki zabieg, że gdy już chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Mielno

Odkrywa jeszcze to różniejsze aspekty praktyce w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Jednak albo ich obraz istniał tak zdrowy i silny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Kompletnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w współczesnym faktu nie rażą, aż tak daleko i podkreślają charaktery postaci, oraz realia środowiska w którym wykonują.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić więcej na ostatnich starych i niezwykle cenionych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w bliskich funkcjach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobra zarejestrowali się w sztuki policjantów, którzy pogubili się we prywatnym mieszkaniu innym i muszą mierzyć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pozycji reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Jest nią dźwięk, jaki został zbudowany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą zajmować poprzez to fakt z pięknym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Mielno

Każde z świadomości nie są czarno białe, pokazują nam się z dalekich stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który występuje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często opisywani są jako osoby idealne, stojące na straży prawa, przeważnie są bez skazy, posiadają silne bycie, kochająca żonę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy działają trudną pracę, a po niej muszą mierzyć się z własnymi demonami. Tylko wtedy zrobiło, że film spotkał się z racja pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został doceniony przez publiczność, która planowała teraz dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, rodzą się o dużo dużo oczywiste i odpowiednie.

Pitbull Patryk Vega Mielno

 

źródło artykułu PitBull

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *