NIE MAŁA GRUPA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JAKIŚ POWÓD

Lombard Koszalin - dajemy najwięcej w Koszalinie Lombard Koszalin nr 1

NIE MAŁA GRUPA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JAKIŚ POWÓD

SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD

Najnowsze informacje dotyczące grupy osób pod kwarantanną na gruncie miasta i powiatu zadziwiają. Według danych oferowanych przez samorządowców, w miasteczku są trzy, natomiast w powiecie 10 osób ludzi tej procedurze. Dlaczego stanowi ich właśnie niewiele, skoro statystyki w świata rosną?

– Nie osiągamy w mieście obecnie ani jednej osoby, która od czasu zamknięcia granic oficjalnie powróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, które w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą obowiązkowo odbyć kwarantannę. Ukazuje się, że w bliskim mieście, do ostatniej chwile, takiego przykładu nie było. – Wszelkie informacje otrzymujemy od służb, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne wrócić do świecie przed zamknięciem granic, część nadal pewnie oczekuje na skali – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że miasto jest przygotowane na podjęcie ogromniejszej sumy osób, które musiałyby przejść kwarantannę, natomiast nie mogły jej wypalić w domu; na taką okoliczność zorganizowano m.in. mieszkania w pewnym z ośrodków.

Te role, które powróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą działać, choć taka, jak podkreślamy, jest podawana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *