Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

Lombard Koszalin - dajemy najwięcej w Koszalinie Lombard Koszalin nr 1

Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

agencja pracy

Goście z Ukrainy zajmują pierwsze miejsce spośród wszystkich cudzoziemców, które planują podejmować rolę w Polsce. Z wszelkim rokiem ich ilość w Polsce rośnie, proporcjonalnie do życzenia. Wcześniej Ukraińców częściej trzymano w polu, a z latami przybywa ich ilość we pełnych obszarach rynkowych, poprzez toż dużo wielu pracodawców zderzają się z samym pytaniem – jak dobrze zatrudnić Ukraińca w Polsce?

Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

zamów kuriera Expres poczta

Podstawy do zatrudnienia obcokrajowca
Ukrainiec, żeby trwać i tworzyć w Polsce, musi brać albo ważne pozwolenie na pobyt, albo ważną wizę. Istnieje 23 rodzaje wiz, tylko 3 spośród nich nie dają podstawy dla wykonywania pracy (pod numerami: 01, 20, 21).

Jeżeli gość nie ma wizy, to kiedyś on prawdopodobnie ją uruchomić na platformie rodzaju wizy №05 (na platformie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) albo №06 (na platformie oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi).

Dzięki prawu od 2018 roku zatrudniać obywateli Ukrainy można według uproszczonej procedurze (na platformie oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi) na 180 dni w czasie jednego roku. Uproszczenie liczy na ostatnim, że właściciel nie powinien docierać do oświadczenia dokumenty, które potwierdzają brak możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych (test rynku pracy).

W oświadczeniu obowiązkowo uznają być zaznaczone paszportowe dane człowieka, stanowisko pracy, stanowisko, zarobki.

Dokumenty dla otwarcia wizy przez cudzoziemca
W współzależności od tego, czy wykorzystał cudzoziemiec 180 dni pracy, czyli nie pracodawca może zarobić dla innego pracownika dwa następujące dokumenty:

Jeżeli cudzoziemiec nie odpracował w Polsce 180 dni w przeciągu roku – oświadczenie
Można schować w powiatowym Urzędzie Pracy czy poprzez Internet (www.praca.gov.pl). Otrzymany wynik będzie zaobserwowany w czasie tygodnia. Oprócz oświadczenia niezbędnymi tekstami są:

oświadczenie o niekaralności pracodawcy;
potwierdzenie przelewu opłaty 30 zł;
dokument tożsamości osoby wykonującej kampanię ekonomiczną bądź umowę spółki;
kopię wszystkich wypełnionych stron ważnego dokumentu podróży cudzoziemca – paszporta.
Jeżeli cudzoziemiec odpracował w Polsce 180 dni w przeciągu roku – pozwolenie na produkcję typu A
Efekt trzeba zwrócić w Tytule Wojewódzkim dla wyrobienia rocznej wizy. Wyrobienia tego tekstu trwa dłużej – minimalnie parę miesięcy.

Otrzymał oświadczenie, co wysoko?
Po otrzymaniu oświadczenia lub prawa w urzędzie pracodawca ma dostarczyć jego do pracownika, żeby ten mógł zacząć wizę na platformie złożonych dokumentów do konsulatu. Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

Kiedy pracownik otworzył wizę i przyszedł na pole wykonywania pracy – przed podjęciem pracy trzeba podpisać umowę z cudzoziemcem (zlecenia lub deklaracja o pracy). Powiatowy Urząd Pracy uważa żyć poinformowany o podjęciu pracy w dniu jej powstania. Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

Gdy w sukcesie polskich pracowników, pracodawca powinien zgłosić obcokrajowca do ZUS w czasie jednego tygodnia. I o nie zapomnieć odprowadzać składki i podatek dochodowy. Pracownik ma robić dodatkowe działalności – założyć konto w banku, zameldować, wyrobić sobie PESEL. Agencja pracy Łobez zadzwoń 578 503 403

zobacz również Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *